Αρχική>FORUM>LOWE ALPINE Mountain Attack 35-45 lt - Παρουσίαση
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

LOWE ALPINE Mountain Attack 35-45 lt - Παρουσίαση
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: LOWE ALPINE Mountain Attack 35-45 lt - Παρουσίαση

LOWE ALPINE Mountain Attack 35-45 lt - Παρουσίαση 18/10/2017 12:48 #15301

• JohnLux
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
Τον περασμένο χειμώνα έψαχνα για ένα σακίδιο που θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για 2 μέρες (μία νύχτα) για ορειβασία στο βουνό. Αυτό το νέο σακίδιο θέλησα να έχει πολλά χαρακτηριστικά για χειμερινή ορειβασία και φυσικά να είναι σύμφωνο με τον προϋπολογισμό μου. Τα προηγούμενα χρόνια, για αντίστοιχες χειμερινές αναβάσεις χρησιμοποιούσα το σακίδιο Lowe Alpine Cholatse II 55-65 lt. Αυτό το σακίδιο ήταν/είναι εξαιρετικό, αν και τα 55-65 λίτρα δεν ήταν ποτέ γεμισμένα και γι 'αυτό δεν ήθελα να μεταφέρω επιπλέον βάρος και όγκο στην πλάτη μου.

Ολοκληρωμένη παρουσίαση και φωτογραφίες στον παρακάτω σύνδεσμο:
olympusmountaineering.wordpress.com/2017/05/30/lowe-alpine-mountain-attack-35-45-lt-review/

Έκανα μεγάλη έρευνα αγοράς και έχω ψάξει σε πολλά high-end brands όπως Marmot, Mountain Hardwear, North Face και ακόμη και τις ultra-light εταιρίες όπως Hyperlite Mountain Gear και συγκεκριμένα το σακίδιο ICE 2400. Τέλος, η απόφαση λήφθηκε λόγω μεγάλης έκπτωσης 50% για το Mountain Attack και ποτέ δεν το έχω μετανιώσει.

01_2017-10-18.jpg

02_2017-10-18.jpg

Το Mountain Attack είναι μια medium fit. Οι προσαρμογές των λουρίδων για του ωμους είναι εύκολες στη χρήση και το μήκος του σακιδίου μου ταιριάζει καλά. Ο ιμάντας/ζωνη μέσης/ισχίου ταιριάζει καλά, και τα κλιπ για το κλέισιμο της ζώνης είναι μεγάλα. Αυτό βοηθά αν κάποιος φοράει γάντια να ανοίξει και να δέσει τη ζώνη ισχύου.

Οι ιμάντες ώμου είναι ενισχυμένοι και πολύ άνετοι ακόμη και με βαριά φορτία. Έχω φορτώσει το Mountain Attack με πλήρες χειμερινό εξοπλισμό ορειβασίας για ένα Σαββατοκύριακο (συνολικά 14 κιλά) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους ιμάντες ώμου.

Το Lowe Alpine περιγράφει αυτό το σακίδιο ως ένα «all round», το Mountain Attack είναι ιδανικό για ορειβασία, για αλπικές περιπέτειες αλλά και για ski touring».

03_2017-10-18.jpg

04_2017-10-18.jpg

Το Mountain Attack διαθέτει ένα ενιαίο χώρο ο οποίος μπορεί να προσεγγιστεί είτε με ένα μακρύ φερμουάρ (στο πλαι) είτε με το παραδοσιακό άνω άνοιγμα που έχουν όλα τα σακίδια. Η Lowe Alpine έχει χρησιμοποιήσει το ελαφρύ και ανθεκτικό ύφασμα TriShield® Grid για το κύριο σώμα του σακιδίου και το καλά επενδεδυμένο πίσω πλαίσιο διαθέτει ύφασμα με πλέγμα αέρα για άνεση και αναπνοή. Το σακίδιο περιλαμβάνει το 'Adaptive Fit' της εταιρίας Lowe Alpine, το οποίο έχει σχεδιαστεί για να επιτρέπει την παράλληλη χρησιμοποίηση με ζώνη αναρρίχησης (μποντριέ).

Features:

• Nylon TRISHIELD fabric, super strong yet lightweight.
  • Webcatcher and Headlocker system to carry axes, poles and skis
  • Under lid versatile crampon and rope carrier
  • Padded back panel with ventilation channel
  • Removable padded hip belt
  • Side compression straps
  • Zipped side access
  • Hydration compatible
  • Internal valuables pocket
  • Wand pockets
  • Grab handle

Ολοκληρωμένη παρουσίαση και φωτογραφίες στον παρακάτω σύνδεσμο:
olympusmountaineering.wordpress.com/2017/05/30/lowe-alpine-mountain-attack-35-45-lt-review/
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.17 δευτερόλεπτα
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δοκιμάζοντας τα όρια

Δοκιμάζοντας τα όρια

Είναι δυνατόν για τον άνθρωπο να σκαρφαλώσει σε μια κορφή πάνω από τα 8.000 μέτρα σε δεκαπέντε μόλις μέρες. Τι εγκλιματισμός θα χρειαζόταν έτσι ώστε το σώμα να έχει λάβει...

Advendure © 2001-2013

Είσοδος or Εγγραφή

User Registration