Σελέτης και Παπαποστόλου νικητές στο Ursa Trail 40K!

Με μια εξαιρετική επανεμφάνιση ο Δημήτρης Σελέτης ήταν σήμερα ο μεγάλος νικητής των 40K του Ursa Trail και μάλιστα με μεγάλη επίδοση, 4.00.49, η οποία αποτελεί και νέο ρεκόρ διαδρομής. Στην δεύτερη θέση, ο Βαγγέλης Νούλας με χρόνο 4.04.56 και τρίτος ο Άγγελος Ζιάκας με χρόνο 4.22.33.

Στις γυναίκες, η Μαρία Παπαποστόλου συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις της και ανέβηκε και στο Μέτσοβο στο πρώτο σκαλί του βάθρου με επίδοση 5.10.12 και επίσης με μεγάλο ρεκόρ διαδρομής. Στη δεύτερη θέση η Νίκη Ζιώγα με χρόνο 5.24.20 και τρίτη η Δήμητρα Χαιροπούλου με χρόνο 5.40.15.

Εξαιρετικός ο καιρός μέχρι στιγμής σήμερα, βοήθησε πολύ τις προσπάθειες των αθλητών.

357 αθλητές πήραν εκκίνηση στο σημερινό αγώνα, ενώ χτες στο Katara Vertical νικητές ήταν στους άντρες ο Βασίλης Μπαλαμωτής με επίδοση 38.11 και στις γυναίκες η Κωνσταντίνα Μποσκοπούλου με χρόνο 46.52. Στο Katara Vertical πήραν εκκίνηση 52 αθλητές.